5 fevral 2019-cu il tarixində AMEA-nın Mikrobiologiya İnstitutunun Gənc Alim və Mütəxəsislər Şurasının təşkilatçılığı ilə "Müasir biologiyanın aktual problemləri" mövzusunda elmi-praktiki konfrans keçiriləcək.
2 Fevral - Gənclər Gününə həsr olunmuş tədbirdə AMEA-nın elmi müəssisə və təşkilatlarından, respublikanın ali məktəblərindən və Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin sahə institutlarından yaşı 35-ə qədər olan 40 yaxın nümayəndə iştirak edəcək.
Konfransda maraq doğuran və biologiyanın aktual problemlərini özündə daha dolğun əks etdirən məruzələrin mükafatlandırılması nəzərdə tutulub.

28.01.2019 Состоится научно-практическая конференция «Актуальные проблемы современной биологии»
5 февраля 2019 года при организации Совета молодых ученых и специалистов Института микробиологии НАНА состоится научно-практическая конференция на тему «Актуальные проблемы современной биологии».
На мероприятии, посвященным 2 февраля – Дню молодежи, примут участие около 40 представителей научных учреждений и организаций НАНА, вузов республики и отраслевых институтов Министерства сельского хозяйства. Предполагается награждение докладов, которые представляют интерес для конференции и отражают актуальные проблемы биологии.