AMEA-nın akademik Abdulla Qarayev adına Fiziologiya İnstitutu gənc alim və könüllülərin təşəbbüsü ilə “Könüllü poçt” adlı kampaniyaya başladı. Kampaniya çərçivəsində mütəmadi olaraq Azərbaycan Ordusunun əsgər və zabitlərinə vətəndaşlarımız tərəfindən yazılan, onlara mənəvi dəstək, qələbə ruhu verən məktubların çatdırılması nəzərdə tutulur.
Bildiririk ki, 16 oktyabr 2020-ci il tarixində Naftalan və Tərtər rayonları ərazisinin sakinləri və cəbhə bölgəsindəki əsgərlərimizlə ilk görüş təşkil olunacaq. Hər bir arzu edən öz adını və soyadını göstərməklə əsgərlərimizə ürək sözlərini yaza, onlara dəstəyini ifadə edə bilər.

On the initiative of young scientists and volunteers, academician Abdulla Garayev Institute of Physiology, ANAS, launched the "Voluntary Mail" campaign. As part of the campaign, it is planned to regularly deliver letters, containing moral support and the spirit of victory, from our citizens to the soldiers of the Azerbaijani army.
The first meeting with the residents of Naphtalan and Tartar regions and soldiers of our army is scheduled for October 16, 2020. Everyone, who wishes to join the campaign, is requested to indicate his/her full name on letter to the soldiers of the Azerbaijani army.