AMEA-nın akademik Abdulla Qarayev adına Fiziologiya İnstitutu gənc alim və könüllülərin təşəbbüsü ilə “Könüllü poçt” adlı kampaniyaya başladı. Kampaniya çərçivəsində mütəmadi olaraq Azərbaycan Ordusunun əsgər və zabitlərinə vətəndaşlarımız tərəfindən yazılan, onlara mənəvi dəstək, qələbə ruhu verən məktubların çatdırılması nəzərdə tutulur.
Bildiririk ki, 16 oktyabr 2020-ci il tarixində Naftalan və Tərtər rayonları ərazisinin sakinləri və cəbhə bölgəsindəki əsgərlərimizlə ilk görüş təşkil olunacaq. Hər bir arzu edən öz adını və soyadını göstərməklə əsgərlərimizə ürək sözlərini yaza, onlara dəstəyini ifadə edə bilər.

Институт физиологии им. академика Абдуллы Гараева НАНА по инициативе молодых ученых и добровольцев начала кампанию «Добровольная почта». В рамках кампании планируется регулярно доставлять письма наших граждан, в которых запечатлены моральная поддержка и дух победы, солдатам и офицерам азербайджанской армии.
Сообщаем вам, что 16 октября 2020 года состоится первая встреча с жителями Нафталанского и Тертерского районов и солдатами нашей армии. Каждый желающий, указав свое имя и фамилию, может написать свои сердечные слова нашей армии и выразить свою поддержку.