2020-ci il noyabr ayının 5-7-də İngiltərənin Bournemouth şəhərində yerləşən eyni adlı Bournemouth Universitetində “Davranış və Sosial Hesablama” mövzusunda 7-ci Beynəlxalq Konfrans keçiriləcək (7th International Conference on Behavioural and Social Computing). Əsas istiqaməti fərqli mühitlərdə insanların davranış xüsusiyyətləri və sosial hesablamalar olan konfransda AMEA-nın akademik Abdulla Qarayev adına Fiziologiya İnstitutunun baş elmi işçisi, biologiya elmləri doktoru Xədicə İsmayılova və doktorant Murad Sultanov iştirak edəcəklər. Onların göndərdiyi məqalə rəyçilər tərəfindən müsbət qiymətləndirilib. “Zoom” sistemi vasitəsilə onlayn formatda keçiriləcək konfransın materiallarının Scopus, IEEE Xplore, DBLP və başqa sistemlərdə indeksləşməsi planlaşdırılıb.
Maraqlananlar daha ətraflı məlumat almaq və konfransın gedişatını izləmək üçün bu saytlara daxil ola bilərlər:

22.10.2020 The researchers of the institute will participate in the international conference
The 7th International Conference on Behavioural and Social Computing (BESC2020) will take place in Bournemouth United Kingdom, 5-7 November 2020. The conference is organized by Bournemouth University (Virtual Conference), UK.
The conference, focused on the nature of human behavior in various environments and the social computing, will be attended by Khadija Ismayilova, Sc.D., Principal Researcher of academician Abdulla Garayev Institute of Physiology and Murad Sultanov, Ph.D.-student of the same institution. The paper, submitted by Ismayilova and Sultanov, expects to be included in IEEE Xplore and submitted for indexing in DBLP, Scopus, Google Scholar, and EI etc.
Those who wish to find out more details and follow the progress of the conference can visit the websites: