XƏBƏRLƏR Arxiv 2599 Çap et
29 fevral 2020-ci il tarixində AMEA-nın akademik Abdulla Qarayev adına Fiziologiya İnstitutunun rəhbərliyi, Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının təşəbbüsü və kollektivin dəstəyi ilə institutun bir qrup əməkdaşı “Qadın və uşaq sığınacağı”nı ziyarət ediblər. Tədbir Binəqədi rayonunda yerləşən mərkəzin şəraiti, qidalanması, sinif otaqları, uşaqların əl işlərindən ibarət hazırlanmış guşə və s. ilə tanışlıqla başlayıb.
Daha sonra Mərkəzin sədri Mehriban Zeynalova ilə görüşüb, onların ehtiyacları, problemləri dinlənilib.
Eyni zamanda körpələrimiz onlar üçün hazırlanan fotoqrafiya ilə bağlı master-klassda iştirak edib, gənclərimizə arzu və diləklərini bildiriblər.
İnstitutun gənc alimlərinin iştirakı ilə sığınacaq mərkəzinin sakinləri qarşıdan gələn bayramlar münasibətilə təbrik edilmiş, hədiyyələr ilə sevindiriliblər.

НОВОСТИ Архив 2632 Çap et
02.03.2020 / Интересная информация Сотрудники Института физиологии посетили «Приют для женщин и детей»
29 февраля 2020 года при поддержке руководителя Института физиологии имени академика Абдуллы Гараева НАНА,  по инициативе Совета молодых ученых и специалистов группа сотрудников института посетила «Приют для женщин и детей». Встреча началась с ознакомления с условиями центра, расположенным в районе Бинагади, с питанием, классными комнатами, детскими поделками и т. д.
Далее состоялась встреча с председателем центра Мехрибан Зейналовой, которая рассказала о потребностях и проблемах центра.
В то же время дети приняли участие в мастер-классе по подготовке фотографий для них и выразили свои пожелания нашей молодежи.
Молодые ученые института поздравили детей из приюта с наступающими праздниками и порадовали их подарками.