XƏBƏRLƏR Arxiv 2599 Çap et
29 fevral 2020-ci il tarixində AMEA-nın akademik Abdulla Qarayev adına Fiziologiya İnstitutunun rəhbərliyi, Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının təşəbbüsü və kollektivin dəstəyi ilə institutun bir qrup əməkdaşı “Qadın və uşaq sığınacağı”nı ziyarət ediblər. Tədbir Binəqədi rayonunda yerləşən mərkəzin şəraiti, qidalanması, sinif otaqları, uşaqların əl işlərindən ibarət hazırlanmış guşə və s. ilə tanışlıqla başlayıb.
Daha sonra Mərkəzin sədri Mehriban Zeynalova ilə görüşüb, onların ehtiyacları, problemləri dinlənilib.
Eyni zamanda körpələrimiz onlar üçün hazırlanan fotoqrafiya ilə bağlı master-klassda iştirak edib, gənclərimizə arzu və diləklərini bildiriblər.
İnstitutun gənc alimlərinin iştirakı ilə sığınacaq mərkəzinin sakinləri qarşıdan gələn bayramlar münasibətilə təbrik edilmiş, hədiyyələr ilə sevindiriliblər.

NEWS Archive 2633 Çap et
02.03.2020 / Interesting information Staff members of the Institute of Physiology visited the Shelter for Women and Children
On February 29, 2020, with the support of the head of the Institute of Physiology named after academician Abdullah Garayev of ANAS, on the initiative of the Council of Young Scientists and Specialists, a group of staff members of the institute visited the Shelter for Women and Children. The meeting began with familiarization with the conditions of the center, located in the Binagadi district, food, classrooms, children's crafts, etc.
Then a meeting was held with the director of the center - Mehriban Zeynalova - who spoke about the needs and problems of the center.
At the same time, the children took part in a master class on preparing photographs for them and expressed their wishes to our youth.
Young scientists of the institute congratulated the children on the upcoming holidays and pleased them with gifts.