XƏBƏRLƏR Arxiv 2660 Çap et
Fiziologiya İnstitutunun Mülki Müdafiə Qərərgahının rəisi  mayın 14-də ömrünün 61-ci ilində vəfat edib.
Təcrübəli mütəxəssisi Həsənov Nazim Bayram oğlu Qərbi Azərbaycanda (indiki Ermənistan) 1959-cu il oktyabrın 10-da dünyaya gəlib. 2015-ci ildən isə İnstitutda əmək fəaliyyətinə başlayıb. Nazim Həsənovun peşə fəaliyyəti dövründə institutda baş verə biləcək fövqəladə hadisələrin nəticələrinin aradan qaldırılması zamanı mülki müdafiə qüvvələrinin hazırlığının yoxlanılması istiqamətində işin aparılması, iş yerinin mülki müdafiə tələblərinə uyğunlaşdırılması sahəsində özünəməxsus xidmətləri olub.
O, əmək fəaliyyəti dövründə qazandığı təcrübəni həm müəssisə rəhbərliyi, həm də əməkdaşlarla paylaşıb, təşkilatçılıq qabiliyyəti, insanlarla işləmək bacarığı ilə kollektivin rəğbətini qazanıb.
Təcrübəli mütəxəssis, təvəzökar insan Nazim Bayram oğlu Həsənovun əziz xatirəsi Fiziologiya institutu kollektivinin qəlbində daim yaşayacaqdır.

НОВОСТИ Архив 2594 Çap et
Опытный специалист Гасанов Назим Байрам оглы родился 10 октября 1959 года в Западном Азербайджане (ныне Армения). С 2015 года работал в институте Физиологии. В течение своей профессиональной карьеры Назим Гасанов играл особую роль в проверке готовности сил гражданской обороны к ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций, которые могли иметь место в институте, в адаптации рабочего места к требованиям гражданской обороны. Своим опытом, приобретенным за время своей карьеры, он делился как с руководством, так и с сотрудниками института, и завоевал симпатию персонала своими организационными способностями и умением работать с людьми.
Дорогая память о Назиме Байрам оглы Гасанове, опытном специалисте и скромном человеке, всегда будет жить в сердцах сотрудников Института физиологии.