XƏBƏRLƏR Arxiv 2295 Çap et
AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Həmkarlar Təşkilatı və Azad Həmkarlar İttifaqı (AHİ) tərəfindən koronavirus pandemiyası dövründə ehtiyacı olan aztəminatlı əməkdaşlara ərzaq yardımı edilib.
Tədbirdə AHİ-nin Rəyasət Heyətinin üzvü Şəhla Əmirova çıxış edərək ölkə rəhbərliyi tərəfindən Azərbaycanda COVID-19 pandemiyasının qarşısının alınması məqsədilə zəruri qabaqlayıcı tədbirlərin görüldüyünü, profilaktik və təxirəsalınmaz addımların atıldığını bildirib. Qeyd edib ki, verilmiş uzaqgörən qərarlar və xüsusi karantin rejiminin elan edilməsi nəticəsində ölkəmiz bu prosesdən az itki ilə çıxıb. O, həmçinin pandemiya dövründə məşğulluğa və sosial rifaha dəstək vermək məqsədilə bir sıra tədbirlərin icra edildiyini söyləyib və bugünkü yardım aksiyasının ölkədə aparılan siyasətin məntiqi davamı olduğunu vurğulayıb.
Daha sonra AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Həmkarlar Təşkilatının sədri Gülarə Əmirova çıxış edərək əməkdaşları Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın tələb və tövsiyələrinə əməl etməyə çağırıb, onları Ramazan bayramı və 28 May - Respublika Günü münasibətilə təbrik edib.
Sonda sosial məsafə gözlənilməklə AMEA Rəyasət Heyətinin və Akademiya şəhərciyinin 120-yə yaxın texniki, gözətçi və sanitar işçisinə ərzaq yardımı paylanılıb.

NEWS Archive 2294 Çap et
At the initiative and with the support of the ANAS Free Trade Union (FTU) and the Trade Union Organization of the ANAS Presidium Staff, food assistance was provided to employees who needed support during the coronavirus pandemic.
In her speech at the event, a member of the FTU Presidium Shahla Amirova said that the leadership of the republic was taking the necessary preventive measures aimed at preventing the spread of coronavirus infection in Azerbaijan, urgent and preventive measures were being taken. She noted that thanks to the far-sighted decisions and the introduction of a special quarantine regime, the country emerged from this situation with minimal losses. S. Amirova also emphasized that during the pandemic, measures aimed at supporting employment and improving social well-being were carried out, and today's action is a logical continuation of the country's policy.
Then the chairwoman of the Trade Union Organization of the Presidium of ANAS Gulara Amirova spoke, urging employees to comply with the requirements and recommendations of the Operational Headquarters under the Cabinet of Ministers and congratulated everyone on Ramadan and May 28 - Republic Day.
Then, 120 technical and sanitary workers, as well as the watchmen of the Presidium of ANAS and the Academic campus, were provided with food assistance.