XƏBƏRLƏR Arxiv 2375 Çap et
AMEA-nın vitse-prezidenti, Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun (MBBİ) direktoru, akademik İradə Hüseynova yeni dərs ilinin başlanması münasibətilə müəssisənin II kurs magistrantları ilə onlayn görüş keçirib.
Akademik magistrantaları yeni dərs ili münasibətilə təbrik edib, tədris prosesinə və elmi tədqiqat işlərinə daha ciddi yanaşmağı tələb edib. O, həmçinin xaricdə təhsillərini uğurla davam etdirən məzunlardan söz açıb, onların gələcəkdə yeni istiqamətlərdə elmi tədqiqatlar aparılmasına təkan verəcəklərinə inandığını bildirib.
Sonda İ.Hüseynova gəncləri karantin qaydalarına ciddi şəkildə əməl etməyə çağırıb, yeni dərs ilində onlara uğurlar arzulayıb.

НОВОСТИ Архив 2367 Çap et
Вице-президент НАНА, директор Института молекулярной биологии и биотехнологий (ИМББ) академик Ирада Гусейнова провела онлайн-встречу со второкурсниками института по случаю начала нового учебного года.
Она поздравила магистрантов с новым учебным годом и потребовала более серьезного подхода к учебному процессу и исследованиям. Ученый также рассказала о выпускниках, успешно продолжающих обучение за рубежом, и выразил уверенность, что в будущем они дадут импульс научным исследованиям в новых областях.
В заключение И.Гусейнова призвала молодежь неукоснительно соблюдать правила карантина и пожелала успехов в новом учебном году.