XƏBƏRLƏR Arxiv 2375 Çap et
AMEA-nın vitse-prezidenti, Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun (MBBİ) direktoru, akademik İradə Hüseynova yeni dərs ilinin başlanması münasibətilə müəssisənin II kurs magistrantları ilə onlayn görüş keçirib.
Akademik magistrantaları yeni dərs ili münasibətilə təbrik edib, tədris prosesinə və elmi tədqiqat işlərinə daha ciddi yanaşmağı tələb edib. O, həmçinin xaricdə təhsillərini uğurla davam etdirən məzunlardan söz açıb, onların gələcəkdə yeni istiqamətlərdə elmi tədqiqatlar aparılmasına təkan verəcəklərinə inandığını bildirib.
Sonda İ.Hüseynova gəncləri karantin qaydalarına ciddi şəkildə əməl etməyə çağırıb, yeni dərs ilində onlara uğurlar arzulayıb.

NEWS Archive 2334 Çap et
Vice-president of ANAS, Director of the Institute of Molecular Biology and Biotechnology (IMBB), academician Irada Huseynova held an online meeting with the second-year master students of the institution on the occasion of the beginning of the new academic year.
He congratulated the master students on the occasion of the new academic year and demanded a more serious approach to the teaching process and research. He also spoke about the graduates who successfully continue their education abroad, and expressed confidence that they will give impetus to scientific research in new areas in the future.
In conclusion, I. Huseynova called on young people strictly follow the rules of quarantine and wished them success in the new academic year.