XƏBƏRLƏR Arxiv 2313 Çap et
18.09.2020 / Mühüm hadisələr AMEA-nın qurumlarında aparılan bərpa və yenidənqurma işlərinə baxış keçirilib
Sentyabrın 18-də AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyev, Rəyasət Heyətinin üzvləri və akademiyanın elmi müəssisə və təşkilatlarının direktorlarının iştirakı ilə akademiyanın Nəqliyyat-Təsərrüfat və Təmir-Tikinti şöbələrinin ərazisində aparılmış təmir və yenidənqurma işlərinə baxış keçirilib.
Görüşdə çıxış edən AMEA-nın İşlər idarəsinin müdiri, professor Elton Məmmədov bildirib ki, Nəqliyyat-Təsərrüfat şöbəsinin əsas fəaliyyət istiqaməti akademiyanın balansında olan nəqliyyat vasitələrinin təmiri və texniki servisinin təşkilini həyata keçirməkdir. Professor Elton Məmmədov bu gün Nəqliyyat-Təsərrüfat şöbəsində müasir standartlara uyğun, avtomobillərin texniki baxışını həyata keçirməyə imkan verən logistika, nəqliyyat, mərkəzləşmiş kompressor sistemi, yağdəyişmə, yuma məntəqələrinin yaradıldığını, eləcə də inzibati binanın tikildiyini və şəxsi heyətin istifadəsi üçün qida təhlükəsizliyi standartlarına cavab verən avadanlıqlarla təchiz olunmuş yeməkxananın qurulduğunu diqqətə çatdırıb. Həmçinin gələcəkdə maşınların təmiri üçün ehtiyat hissələrinin də gətirilməsinin nəzərdə tutulduğunu vurğulayıb.
Sonra Təmir-tikinti şöbəsinin ərazisinə baxış keçirilib. E.Məmmədov diqqətə çatırıb ki, şöbənin ərazisi akademiyanın inventarında olan əşyaların bərpa və təmiri, eləcə də mərkəzi satınalmalar sisteminin bərpasından sonra logistika mərkəzi kimi istifadə ediləcək. İdarə müdiri təmir işləri zamanı sökülən bütün əşyaların aktlaşdırıldığını, bir qisminin Xızı Dayaq Məntəqəsinə göndərildiyini, digərlərinin isə şöbənin anbarlarında saxlanıldığını diqqətə çatdırıb.
Professor Elton Məmmədov daha sonra Rəyasət Heyətinin üzvlərinin müvafiq suallarını cavablandırıb.
Qeyd edək ki, sentyabrın 17-də Azərbaycan Respublikası Prezidentinin köməkçisi Anar Ələkbərov AMEA-nın Nəqliyyat-Təsərrüfat və Təmir-Tikinti şöbələrinin ərazisində aparılmış təmir və yenidənqurma işlərilə tanış olub, öz məmnunluğunu ifadə edib.

NEWS Archive 2314 Çap et
18.09.2020 / Important events The restoration and reconstruction works carried out in the structures of ANAS were reviewed
On September 18, with the participation of the President of ANAS, academician Ramiz Mehdiyev, members of the Presidium and directors of scientific institutions and organizations of the academy, have inspected the repair and reconstruction works carried out in the Transport-Economy and Repair-Construction Departments of the academy.
Speaking at the meeting, the head of the Department of Affairs of ANAS, Professor Elton Mammadov said that the main activity of the Department of Transport and Economy is to organize the repair and maintenance of vehicles on the balance of the academy. Today in the Department of Transport and Economy in accordance with modern standards, logistics, transport, centralized compressor system, oil change, washing stations, as well as the construction of an office building and equipment that meets food safety standards were commissioned by the staff, the equipped dining room has been built as well, noted Prof. Elton Mammadov.
Then the territory of the Repair and Construction Department was inspected. Mammadov noted that the territory of the department would be used as a logistics center after the restoration and repair of items in the inventory of the academy, as well as the restoration of the central procurement system. All the items dismantled during the repair work were documented, some of them were sent to the Khizi Stronghold, while others were kept in the department's warehouses, he added.