XƏBƏRLƏR Arxiv 2226 Çap et
AMEA-nın akademik Abdulla Qarayev adına Fiziologiya İnstitutunun əməkdaşları ölkəmizin ərazi bütövlüyü uğrunda mübarizə aparan Azərbaycan Ordusuna dəstək məqsədli daha bir addım atıb. Belə ki, İnstitut əməkdaşları cəbhəboyu ərazidəki hərbi hissələrə səfər ediblər, hərbçilərimizə 4000 manat həcmində sovqat aparıblar. Bununla yanaşı İnstitut tərəfindən başlanılmış “Könüllü poçt” kampaniyası çərçivəsində mütəmadi olaraq Azərbaycan Ordusunun əsgər və zabitlərinə vətəndaşlarımız tərəfindən yazılan, onlara mənəvi dəstək, qələbə ruhu verən məktublar çatdırılıb.
Cəsur hərbiçilərimizlə görüş böyük coşqunluq əhval-ruhiyyəsində keçib. Görüş zamanı qeyd edilib ki, bu gün dövlətimiz tərəfindən ordu birləşmələri bütün zəruri vasitələrlə, o cümlədən keyfiyyətli ərzaq ehtiyatları ilə tam təmin olunur. Lakin ordunun qalibiyyəti üçün əsgərlərin mənəvi-psixoloji durumunun yüksək səviyyədə saxlanılması başlıca şərtlərdən biridir.
Tədbirdə İnstitutun kollektivi tərəfindən döyüşçülərə isti geyimlərin, dərman vəsaitlərinin təqdim edilməsi, “Könüllü poçt”dan onlara ünvanlanan məktubların çatdırılması ən xoş hisslərlə qarşılanıb.
Hərbi hissənin zabit və əsgərləri İnstitutun kollektivinə, bütün xalqımıza  minnətdarlıqlarını ifadə  edərək, düşmən üzərində qələbənin uzaqda olmadığını bildiriblər.
Silahlı qüvvələrimiz Vətənimizin ərazi bütövlüyü uğrunda döyüşlərdə misilsiz qəhrəmanlıq nümayiş etdirir, mənfur düşmənə sarsıdıcı  zərbələr vuraraq onu torpaqlarımızdan çıxmağa vadar edirlər. İnstitutun bütün əməkdaşları adından Ali Baş Komandanın rəhbərliyi altında tariximizdə yeni şanlı səhifə yazan, qürur mənbəyimiz olan ordumuza haqq yolunda yeni zəfərlər arzulayırıq!

NEWS Archive 2225 Çap et
Employees of academician Abdulla Garayev Institute of Physiology, ANAS have taken another step in support of the Azerbaijani army, which is fighting for the territorial integrity of our country. Thus, the Institute employees visited military units in the combat zone and presented our servicemen with 4 thousand manats’ worth of gifts. In addition, the letters of the Azerbaijani citizens, addressed to the soldiers of the Azerbaijani army and regularly sent to the Institute of Physiology in the framework of the Institute’s "Voluntary Mail" campaign, were delivered to the battle-front.
The meeting with our soldiers took place in a high emotional atmosphere. It was noted that the state fully provides military units with all the necessary means today, including high-quality supplies. However, one of the main conditions for combat capability of the army is the maintenance of a high moral and mental state of the soldiers. Employees of the Institute also brought along warm clothes and medicines which were enthusiastically received by the soldiers.
The soldiers of the military unit expressed gratitude to the staff of the institute and all Azerbaijan’s people and noted that victory over the enemy is not a long way off.
Our armed forces show unprecedented heroism in the battles for the territorial integrity of our Motherland, inflicting crushing blows on the treacherous enemy and forcing it to leave our lands.
On behalf of all employees of the Institute, we wish our army, which is writing a new glorious page in the history of our country under the leadership of the Supreme Commander-in-Chief, new victories on the righteous path!