XƏBƏRLƏR Arxiv 2226 Çap et
AMEA-nın akademik Abdulla Qarayev adına Fiziologiya İnstitutunun əməkdaşları ölkəmizin ərazi bütövlüyü uğrunda mübarizə aparan Azərbaycan Ordusuna dəstək məqsədli daha bir addım atıb. Belə ki, İnstitut əməkdaşları cəbhəboyu ərazidəki hərbi hissələrə səfər ediblər, hərbçilərimizə 4000 manat həcmində sovqat aparıblar. Bununla yanaşı İnstitut tərəfindən başlanılmış “Könüllü poçt” kampaniyası çərçivəsində mütəmadi olaraq Azərbaycan Ordusunun əsgər və zabitlərinə vətəndaşlarımız tərəfindən yazılan, onlara mənəvi dəstək, qələbə ruhu verən məktublar çatdırılıb.
Cəsur hərbiçilərimizlə görüş böyük coşqunluq əhval-ruhiyyəsində keçib. Görüş zamanı qeyd edilib ki, bu gün dövlətimiz tərəfindən ordu birləşmələri bütün zəruri vasitələrlə, o cümlədən keyfiyyətli ərzaq ehtiyatları ilə tam təmin olunur. Lakin ordunun qalibiyyəti üçün əsgərlərin mənəvi-psixoloji durumunun yüksək səviyyədə saxlanılması başlıca şərtlərdən biridir.
Tədbirdə İnstitutun kollektivi tərəfindən döyüşçülərə isti geyimlərin, dərman vəsaitlərinin təqdim edilməsi, “Könüllü poçt”dan onlara ünvanlanan məktubların çatdırılması ən xoş hisslərlə qarşılanıb.
Hərbi hissənin zabit və əsgərləri İnstitutun kollektivinə, bütün xalqımıza  minnətdarlıqlarını ifadə  edərək, düşmən üzərində qələbənin uzaqda olmadığını bildiriblər.
Silahlı qüvvələrimiz Vətənimizin ərazi bütövlüyü uğrunda döyüşlərdə misilsiz qəhrəmanlıq nümayiş etdirir, mənfur düşmənə sarsıdıcı  zərbələr vuraraq onu torpaqlarımızdan çıxmağa vadar edirlər. İnstitutun bütün əməkdaşları adından Ali Baş Komandanın rəhbərliyi altında tariximizdə yeni şanlı səhifə yazan, qürur mənbəyimiz olan ordumuza haqq yolunda yeni zəfərlər arzulayırıq!

НОВОСТИ Архив 2230 Çap et
Сотрудники Института физиологии имени академика Абдуллы Караева НАНА сделали еще один шаг в поддержку азербайджанской армии, борющейся за территориальную целостность нашей страны. Так, сотрудники института посетили воинские части в зоне боевых действий и вручили нашим военнослужащим подарки на сумму в размере 4 тысяч манат. Кроме того, на фронт были доставлены письма, регулярно поступающие в институт в рамках проводимой кампании «Добровольная почта», написанные нашими гражданами солдатам и офицерам азербайджанской армии, что поддерживает высокий боевой дух.
Встреча с нашими солдатами прошла в высоко эмоциональной атмосфере. Было отмечено, что сегодня государство полностью обеспечивает воинские части всеми необходимыми средствами, в том числе качественным продовольствием. Однако, одним из главных условий всесторонней боеспособности армии является поддержание высокого морально-психологического состояния солдат. Сотрудники нашего института привезли военнослужащим теплую одежду, лекарства и адресованные им письма, которые были восторженно встречены солдатами.
Офицеры и солдаты воинской части выразили благодарность коллективу института и всему нашему народу и отметили, что победа над врагом не за горами.
Наши вооруженные силы проявляют небывалый героизм в боях за территориальную целостность нашей Родины, нанося сокрушительные удары вероломному врагу и принуждая его покинуть наши земли. От имени всех сотрудников института желаем нашей армии, написавшей новую славную страницу в историю нашей страны и являющейся предметом гордости, под руководством Верховного Главнокомандующего новых побед на праведном пути!