XƏBƏRLƏR Arxiv 2001 Çap et
27.11.2020 / Mühüm hadisələr “Uşaqlara dair Strategiyanın həyata keçirilməsi üzrə 2020–2025-ci illər üçün Fəaliyyət Planı” təsdiqlənib
Prezident İlham Əliyev noyabrın 27-də “Uşaqlara dair Strategiyanın həyata keçirilməsi üzrə 2020–2025-ci illər üçün Fəaliyyət Planı”nın təsdiq edilməsi haqqında Sərəncam imzalayıb.
Fəaliyyət Planının 5.4.10-cu bəndində Gənclər və İdman Nazirliyi, Təhsil Nazirliyi, Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasına “Yeniyetmələrin intellektual inkişafını stimullaşdıran və təşviq edən layihələrin həyata keçirilməsi və dəstəklənməsi”nə dair birgə tədbirlərin icrası tapşırılıb.

NEWS Archive 2002 Çap et
27.11.2020 / Important events The "Action Plan for the implementation of the Strategy for Children for 2020-2025" was approved
President of Azerbaijan Ilham Aliyev has signed an order on approving the Action Plan for 2020-2025 on the implementation of the Strategy for Children.
Clause 5.4.10 of the Action Plan calls on the Ministry of Youth and Sports, the Ministry of Education, the Ministry of Transport, Communications and High Technologies, the Azerbaijan National Academy of Sciences and the Council for State Support to Non-Governmental Organizations under the President of the Republic of Azerbaijan to implement projects it was instructed to implement joint measures on "Implementation and support of projects that stimulate and promote the intellectual development of adolescents."