XƏBƏRLƏR Arxiv 2794 Çap et
Prezident İlham Əliyevin görkəmli elm xadimi Lütfi Zadənin 100 illiyinin qeyd edilməsi haqqında 2021-ci il 25 yanvar tarixli Sərəncamından irəli gələn vəzifələr uğurla icra edilməkdədir.
Lütfi Zadənin 100 illiyi ilə əlaqədar “TWMS Journal of Pure and Applied Mathematics” jurnalının “Fuzzy Sets in Dealing with Imprecision and Uncertainty: Past and Future Dedicated to the memory of Lotfi A.Zadeh” mövzusunda xüsusi buraxılışı dərc olunub.
“Web of Science” bazasında yer alan “TWMS Journal of Pure and Applied Mathematics” Bakı Dövlət Universitetinin Tətbiqi Riyaziyyat Elmi Tədqiqat İnstitutunda nəşr edilir. Jurnalın baş redaktoru akademik Fikrət Əliyevdir.
Xüsusi buraxılışda dərc olunan məqalələr Lütfi Zadə nəzəriyyəsi ilə bağlıdır. Jurnalda Fransa, Kanada, Polşa, ABŞ, Çex Respublikası, İngiltərə, Almaniya, İtaliya, İspaniya, Latviya, Belçika, Azərbaycan kimi ölkələrdən riyaziyyat üzrə tanınmış alimlərin yeni elmi nəticələri yer alıb.
Buraxılışın əsas dəvətli redaktoru qeyri-səlis məntiq üzrə tanınmış alim İrina Perfiliyeva (Ostrava Universiteti, Çex Respublikası), digər dəvətli redaktorlar isə Didier Dubois (Paul Sabatier Universiteti, Toulouse, Franca), Etienne E.Kerre (Ghent Universiteti, Belçika), Uitold Perdiç (Faculty of Engineering - Electrical & Computer Engineering Dept, Kanada), Əli Abbasovdur (AMEA İdarəetmə Sistemləri İnstitutu, Azərbaycan).
Qeyd edək ki, jurnalın xüsusi buraxılışları beynəlxalq səviyyədə Azərbaycan elminin dünya elminə inteqrasiyası və böyük uğurudur.

NEWS Archive 2789 Çap et
The tasks arising from the Order of President Ilham Aliyev dated January 25, 2021 on the celebration of the 100th anniversary of prominent scientist Lotfi Zadeh are being successfully implemented.
In connection with the 100th anniversary of Lotfi Zadeh, a special issue of the “TWMS Journal of Pure and Applied Mathematics” entitled "Fuzzy Sets in Dealing with Imprecision and Uncertainty: Past and Future Dedicated to the memory of Lotfi A. Zadeh" was published.
“TWMS Journal of Pure and Applied Mathematics”, published in the “Web of Science” database, is published at the Scientific Research Institute of Applied Mathematics of Baku State University. The editor-in-chief of the magazine is academician Fikret Aliev.
The articles published in the special issue are related to Lotfi Zadeh's theory. The journal contains new scientific results of well-known mathematicians from France, Canada, Poland, the United States, the Czech Republic, England, Germany, Italy, Spain, Latvia, Belgium and Azerbaijan.