XƏBƏRLƏR Arxiv 2646 Çap et
06.03.2020 / Konfranslar, iclaslar İnstitutda 8 Mart - beynəlxalq qadinlar günü münasibətilə tədbir keçirilib
AMEAnın akademik Abdulla Qarayev adına Fiziologiya İnstitutunda           8 Mart - Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə Həmkarlar Komitəsinin təşkilatçılığı ilə tədbir keçirilib.
Tədbiri giriş sözü ilə institutun elmi işlər üzrə direktor müavini, fizika-riyaziyyat elmləri doktoru, professor Əhməd Hacıyev bu əlamətdar gün münasibəti ilə qadınları təbrik edib. Beynəlxalq Qadınlar gününün yaranma tarixinə nəzər salan Ə.Hacıyev bu bayramın dünyanın əksər ölkələrində qeyd olunduğu, müasir dövrdə də qadınların ölkəmizin ictimai-siyasi, elmi-mədəni həyatında xüsusi rolu olduğunu vurğulanıb.
Daha sonra “Təbii mənşəli heroprotektorların farmakologiyası” laboratoriyasının rəhbəri, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Xanağa Babayev, “Neyrofiziologiya” laboratoriyasının aparıcı elmi işçisi, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Elmira Ağayeva qadınları ürək sözləri ilə təbrik edib, onların cəmiyyətdə, ailədə, xalqımızın milli-mənəvi dəyərlərinin formalaşması, inkişafı və qorunmasında müstəsna rolundan danışıblar.

NEWS Archive 2624 Çap et
06.03.2020 / Conferences, sessions An event dedicated to March 8 - International Women's Day - was held at the Institute
An event dedicated to March 8 - International Women's Day organized by the Trade Union was held at the Institute of Physiology
Opening the event with the speech, professor Ahmad Hajiyev, doctor of physical and mathematical sciences, Deputy Director for science congratulated women on this significant day. After some information about the origin of International Women's Day, Ahmad Hajiyev noted that this holiday is celebrated in many countries of the world, and today women play a special role in the socio-political, scientific and cultural life of our country.
Further, Khanaga Babayev, Ph.D. in Biology, Head of the laboratory “Pharmacology of geroprotectors of natural origin” and Elmira Aghayeva, Ph.D. in Biology, Leading Researcher of the laboratory “Neurophysiology” cordially congratulated women on the occasion and noted their incomparable role in society, family, and an exceptional role in the formation, development and protection of national values.