XƏBƏRLƏR Arxiv 2646 Çap et
06.03.2020 / Konfranslar, iclaslar İnstitutda 8 Mart - beynəlxalq qadinlar günü münasibətilə tədbir keçirilib
AMEAnın akademik Abdulla Qarayev adına Fiziologiya İnstitutunda           8 Mart - Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə Həmkarlar Komitəsinin təşkilatçılığı ilə tədbir keçirilib.
Tədbiri giriş sözü ilə institutun elmi işlər üzrə direktor müavini, fizika-riyaziyyat elmləri doktoru, professor Əhməd Hacıyev bu əlamətdar gün münasibəti ilə qadınları təbrik edib. Beynəlxalq Qadınlar gününün yaranma tarixinə nəzər salan Ə.Hacıyev bu bayramın dünyanın əksər ölkələrində qeyd olunduğu, müasir dövrdə də qadınların ölkəmizin ictimai-siyasi, elmi-mədəni həyatında xüsusi rolu olduğunu vurğulanıb.
Daha sonra “Təbii mənşəli heroprotektorların farmakologiyası” laboratoriyasının rəhbəri, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Xanağa Babayev, “Neyrofiziologiya” laboratoriyasının aparıcı elmi işçisi, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Elmira Ağayeva qadınları ürək sözləri ilə təbrik edib, onların cəmiyyətdə, ailədə, xalqımızın milli-mənəvi dəyərlərinin formalaşması, inkişafı və qorunmasında müstəsna rolundan danışıblar.

НОВОСТИ Архив 2583 Çap et
06.03.2020 / Конференции, заседания В институте было проведено мероприятие, посвящённое международному женскому дню 8 марта
В Институте физиологии имени академика Абдуллы Караева НАНА было проведено мероприятие, посвящённое Международному женскому дню 8 марта, которое было организовано Профсоюзом.
Открывая мероприятие с вступительной речью, заместитель директора по научной работе института доктор физико-математических наук, профессор Ахмед Гаджиев поздравил женщин с этим знаменательным днем. После некоторой информации о происхождении Международного женского дня, Ахмед Гаджиев отметил, что этот праздник отмечается во многих странах мира, и сегодня женщины играют особую роль в общественно-политической, научной и культурной жизни нашей страны.
Далее заведующий лабораторией «Фармакология геропротекторов природного происхождения», доктор философии по биологии Ханага Бабаев и ведущий научный сотрудник лаборатории «Нейрофизиология», доктор философии по биологии Эльмира Агаева сердечно поздравили женщин с праздником и отметили их несравнимую роль в обществе, семье, и исключительную роль в формировании, развитии и защите национальных ценностей.