XƏBƏRLƏR Arxiv 2835 Çap et
AMEA-nın akademik Abdulla Qarayev adına Fiziologiya İnstitutu koronavirus infeksiyasının yayılmasının qarşısının alınması məqsədilə tədbirlərini davam etdirir. Bu istiqamətdə İnstitutun növbəti addımı koronavirusla mübarizənin səmərəliliyinin artırılması və xüsusi karantin rejiminin qaydalarına riayət edilməsi məqsədilə əməkdaşların iştirakı ilə hazırlanan sosial çarx oldu.
Respublikada koronavirus pandemiyası ilə bağlı dövlət tərəfindən görülən zəruri tədbirlər, o cümlədən ölkədə infeksiyanın yayılmasının qarşısının alınması üçün xüsusi karantin rejiminin tətbiqi bu gün hər birimizin üzərinə yeni vəzifələr qoyur. Bu vəzifələrin dəqiq və məsuliyyətlə yerinə yetirilməsi dövlətin həyata keçirdiyi fəaliyyətin nə dərəcədə effektiv olduğunu şərtləndirən amillərdəndir. Bu fikirləri AMEA-nın akademik Abdulla Qarayev adına Fiziologiya İnstitutunun direktoru, biologiya elmləri doktoru Ulduz Həşimova koronavirus infeksiyasının yayılmasının qarşısının alınması məqsədilə hazırlanan videoçarx zamanı səsləndirib.
Yerinə yetirilməsi çox asan, eyni zamanda sosial məsuliyyət tələb edən "Evdə qal" layihəsinə institutun əməkdaşları da qoşulub. Bu layihəyə qoşulmaqla əməkdaslar koronavirusla mübarizə aparan insanların fədakar işindən bəhs edib, insanları evdə qal çağırışına əməl etməklə özünü, ailə üzvlərini, yaxınlarını qorumağa səsləyiblər.

NEWS Archive 2869 Çap et
aimed at preventing the spread of coronavirus infection. The next step in this direction was a social video shot with the participation of the institute staff and calling for compliance with the rules of the special quarantine regime to increase the effectiveness of measures taken in the fight against coronavirus.
“The necessary measures taken by the state in connection with the coronavirus pandemic, including the introduction of a special quarantine regime to prevent the spread of infection in the country, today pose new challenges for each of us. The fulfillment of these tasks with all severity and responsibility determines the effectiveness of those measures that are being taken by the state.” These thoughts were voiced in the video by the Director of the Institute of Physiology, Doctor of Biological Sciences Ulduz Hashimova.
Employees of the institute joined the project “Stay home” calling for social responsibility. Employees urge people to “stay home” and thereby protect themselves, their family members and loved ones.