XƏBƏRLƏR Arxiv 2835 Çap et
AMEA-nın akademik Abdulla Qarayev adına Fiziologiya İnstitutu koronavirus infeksiyasının yayılmasının qarşısının alınması məqsədilə tədbirlərini davam etdirir. Bu istiqamətdə İnstitutun növbəti addımı koronavirusla mübarizənin səmərəliliyinin artırılması və xüsusi karantin rejiminin qaydalarına riayət edilməsi məqsədilə əməkdaşların iştirakı ilə hazırlanan sosial çarx oldu.
Respublikada koronavirus pandemiyası ilə bağlı dövlət tərəfindən görülən zəruri tədbirlər, o cümlədən ölkədə infeksiyanın yayılmasının qarşısının alınması üçün xüsusi karantin rejiminin tətbiqi bu gün hər birimizin üzərinə yeni vəzifələr qoyur. Bu vəzifələrin dəqiq və məsuliyyətlə yerinə yetirilməsi dövlətin həyata keçirdiyi fəaliyyətin nə dərəcədə effektiv olduğunu şərtləndirən amillərdəndir. Bu fikirləri AMEA-nın akademik Abdulla Qarayev adına Fiziologiya İnstitutunun direktoru, biologiya elmləri doktoru Ulduz Həşimova koronavirus infeksiyasının yayılmasının qarşısının alınması məqsədilə hazırlanan videoçarx zamanı səsləndirib.
Yerinə yetirilməsi çox asan, eyni zamanda sosial məsuliyyət tələb edən "Evdə qal" layihəsinə institutun əməkdaşları da qoşulub. Bu layihəyə qoşulmaqla əməkdaslar koronavirusla mübarizə aparan insanların fədakar işindən bəhs edib, insanları evdə qal çağırışına əməl etməklə özünü, ailə üzvlərini, yaxınlarını qorumağa səsləyiblər.

НОВОСТИ Архив 2832 Çap et
В Институте физиологии имени академика Абдуллы Гараева НАНА предпринимаются меры, нацеленные на предотвращение распространения коронавирусной инфекции. Очередным шагом в данном направлении стал социальный видеоролик, снятый при участии сотрудников института и призывающий соблюдать правила особого режима карантина для повышения эффективности мер, предпринимаемых в борьбе с коронавирусом.
«Необходимые меры, предпринимаемые государством в связи с пандемией коронавируса, в том числе введение особого режима карантина для предотвращения распространения инфекции в стране, сегодня ставит перед каждым из нас новые задачи. Выполнение этих задач со всей строгостью и ответственностью обуславливает эффективность тех мер, которые предпринимаются государством». Эти мысли озвучила в видеоролике директор Института физиологии, доктор биологических наук Улдуз Гашимова.
К призывающему к социальной ответственности проекту «Оставайся дома» присоединились и сотрудники института. Сотрудники призывают людей «оставаться дома» и тем самым защитить себя, членов своей семьи и близких.