XƏBƏRLƏR Arxiv 2363 Çap et
07.10.2020 / Mühüm hadisələr “Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasında elmi tədqiqatların maliyyələşdirilməsinin yeni mexanizminin tətbiqi ilə bağlı AMEA-nın İqtisadiyyat İnstitutunda 2021-2024-cü illər üzrə pilot layihənin həyata keçirilməsi Qaydası”nın təsdiq edilməsi haqqında
“Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasında elmi tədqiqatların maliyyələşdirilməsinin yeni mexanizminin tətbiqi ilə bağlı AMEA-nın İqtisadiyyat İnstitutunda 2021-2024-cü illər üzrə pilot layihənin həyata keçirilməsi Qaydası”nın təsdiq edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 119-cu maddəsinin səkkizinci abzasını rəhbər tutaraq, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının təklifini nəzərə alaraq Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabineti qərara alır:
1. “Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasında elmi tədqiqatların maliyyələşdirilməsinin yeni mexanizminin tətbiqi ilə bağlı AMEA-nın İqtisadiyyat İnstitutunda 2021-2024-cü illər üzrə pilot layihənin həyata keçirilməsi Qaydası” təsdiq edilsin (əlavə olunur).
2. Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası, Azərbaycan Respublikasının Maliyyə Nazirliyi və digər aidiyyəti dövlət orqanları bu Qərardan irəli gələn məsələləri həll etsinlər.

NEWS Archive 2364 Çap et
07.10.2020 / Important events About approval of "Rules of implementation of the pilot project on 2021-2024 in Institute of Economics of ANAS in connection with application of the new mechanism of financing of scientific researches in the Azerbaijan National Academy of Sciences"
Guided by the 8th paragraph of Article 119 of the Constitution of the Republic of Azerbaijan, taking into account the proposal of the Academy, the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan decides:
1. To approve "Rules of implementation of the pilot project on 2021-2024 in Institute of Economics of ANAS in connection with application of new mechanism of financing of scientific researches in the Azerbaijan National Academy of Sciences" (attached).
2. Azerbaijan National Academy of Sciences, Ministry of Finance of the Republic of Azerbaijan and other relevant state bodies to solve the issues stemming from this Resolution.